Czy w Tajlandii jest drogo? Zakupy i ceny w Tajlandii

Ważne informacje, aktualny kurs wymiany, wykres historyczny i przelicznik walut. Zabranie ze sobą euro będzie więc dla ciebie mniej korzystne. Jednak i w tym przypadku musisz pamiętać o zabraniu banknotów o jak największym nominale.

Trzeba się jednak wówczas liczyć z koniecznością zapłaty prowizji w wysokości około 150 baht. Jeśli będziemy chcieli uniknąć prowizji, warto poszukać bankomatu AEON. Do Tajlandii najlepiej zabrać ze sobą dolary amerykańskie. Wymienić je będziemy mogli zaraz po przylocie na lotnisku, w bankach oraz kantorach.

waluta tajska

Za obiad zapłacimy około 10 zł, a egzotyczne potrawy kuchni tajskiej można skosztować za klika złotych. Nie ma praktycznie znaczenia jaką walutę zabierzemy do Tajlandii USD, EUR, GBP, czy waluty skandynawskie. W Tajlandii najlepiej płacić banknotami o odpowiednim nominale. Zawsze dobrze mieć w kieszeni kilka banknotów 20 Baht, na bilety i drobne przekąski.

Historia waluty baht

Monety wydane do tego czasu były używane do 1910 r. Ustalono konwersję, 15 g srebra równało się 1 bahtowi. Od tego roku srebro obserwowano w stosunku do złota, a ruchy są również wyświetlane w tajlandzkim bacie.

Monety są przydatne przy podróżowaniu publicznym transportem, szczególnie BTS i mertem, gdyż część biletomatów przyjmuje jedynie monety. I jeszcze jedna rzecz – warto zabierać wysokie nominały. W przypadku Euro banknoty 50E mają minimalnie niższy kurs wymiany niż 100E (i wyższe).

Zdecydowanie w hotelach – tam są zaniżone kursy, nie warto tracić czasu. Nie należy też szukać wymiany w małych miejscowych prywatnych sklepikach, gdzie właściciele mogą dać albo niższy kurs, albo próbować oszukać. Droga do Airport Link, kantory znajdują się po lewej stronie, po prawej kasy biletoweNa lotnisku Suvarnabhumi znajduje się stoisko SuperRich na samym dole zaraz za kasami Airport Link. Jeśli wybierasz się kolejką do centrum Bangkoku wystarczy że przed kupieniem biletu pójdziesz w lewo zaraz koło ruchomej podłogi, jest tam parę kantorów z korzystnym kursem wymiany walut.

Jak dzieli się waluta Tajlandii?

Wakacje w tym magicznym miejscu to dla każdego zapalonego turysty spełnienie marzeń. Przeglądaj dostępne zdjęcia i obrazy dla słowa kluczowego waluta tajlandii lub rozpocznij nowe wyszukiwanie, aby znaleźć więcej zbiorów zdjęć i obrazów. Nominały tajskich banknotów to 10 (wyszedł z użycia, zastąpiony monetą), 20, 50, 100, 500 i 1000 THB. Umieszczony na banknotach wizerunek króla sprawia, że Tajowie mają do nich duży szacunek. Nadepnięcie na banknot lub jego zniszczenie może nas narazić na poważne konsekwencje. Przy płaceniu banknotami należy je podawać bezpośrednio do dłoni sprzedawcy, najlepiej prawą ręką – tyle teoria.

waluta tajska

W praktyce rządzi pieniądz, więc i pogniecione banknoty Tajowie przyjmują. Stosowanie powyższych zasad jest w dobrym tonie i może ułatwić nam uzyskanie lepszej ceny w trakcie targowania się. Mało Buy-side-Schwergewichte weiter zu brüskieren FX Global Code of Conduct w Polsce popularne czeki podróżne również można bez problemu wymienić w licznych kantorach. Punkty wymiany należące do dużych banków mają z reguły lepsze kursy niż małe prywatne kantory.

Aktualnie obowiązującą jednostką pieniężną w Tajlandii jest baht tajski. W międzynarodowym standardzie walutowym kod bahta tajskiego to THB. Na każdym z nominałów znajduje się król Rama IX, Bhumibol Adulyadej, który zmarł w 2016 roku. Tajskie bahty wyróżniają się kolorystyką i dużą precyzją wykonania.

Kanały płatności

Dodam od siebie – kurs w kantorze SuperRich na lotnisku jeden z najlepszych jakie mieliśmy. Najpopularniejszymi są Visa i MasterCard, a także American Express JCB. Można nimi płacić niemal we wszystkich hotelach, dużych restauracjach i sklepach. Kurs Dolara zależy nie tylko od czynników rynkowych ale również od tego, ile się go sprzedaje lub kupuje.

Wszystkie kalkulacje, które robiłam, przygotowując ten artykuł, wykonałam przy użyciu kalkulatora walutowego Money.pl. Przeliczenia wykonywane są według kursu średniego NBP. Być może miałeś okazję przeczytać mój artykuł „Karta walutowa – sposób na zagraniczne wyjazdy”.

Otrzymasz kod SMS na numer telefonu wskazany przy zakładaniu profilu. Ustawiono na sztywno stosunek baht do srebra na poziomie 15 gram srebra za każdego bahta. Co ciekawe użyto srebra, a nie złota jak w większości światowych walut. Skrót, jakim posługują się Tajowie, na określenie swojej waluty to THB. Kontynuując korzystanie ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek. Bezpłatne zarządzanie portfelem, niskie ceny, doskonała platforma handlowa i najwyższej klasy usługi.

Obok nominału na monetach tajlandzkich batów można zobaczyć najbardziej znane buddyjskie świątynie w Tajlandii. Najmniejszą monetą w obiegu w Tajlandii jest moneta o nominale 25 satangów. Oficjalną walutą Tajlandii jest baht tajlandzki, powszechnie nazywany po prostu batem. Oznaczany jest on kodem międzynarodowym THB, od nazwy thai baht.

  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/08/alinma_4-100×100.jpg
  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/08/close-up-of-bar-graph-with-executives-negotiating-background-100×100.jpg
  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/08/digital-world-map-hologram-blue-background-100×100.jpg
  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/08/palladium_1.jpg
  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/07/83a01f5c-53c8-48f7-88f5-b62c129708dc-847×420.jpg

Tajski rząd uchylił rąbka tajemnicy na temat nowego wyglądu tajskich batów. W obiegu w Tajlandii znajdują się aktualnie serie 15 i 16 banknotów z podobizną tego samego króla, co na monetach. Każdy z nich ma podobiznę Bhumibola Adulyadeja oraz pomniki historycznych władców Tajlandii na odwrocie. Mają bogatą kolorystykę i krajowe godło, czyli mitycznego ptaka Garudy. Centralnym bankiem odpowiedzialnym za bata tajlandzkiego jest Bank of Thailand.

Waluta Tajlandii – jaką walutę zabrać do Tajlandii?

Zbliżenie Azjatki z kalkulatorem liczącym pieniądze. Księgowa z czerwonymi paznokciami trzymająca i licząca tajskie… Banknot pieniężny Baht tajski na tło, pieniądze oszczędnościowe…

Na rewersie zawarto natomiast królewski monogram. Ze względu na małe urozmaicenie, monety mogą być trudne do odróżnienia dla obcokrajowców – różnią się przede wszystkim kolorem. Banknoty bahta tajskiego występują w nominałach o wartości 20, 50, 100, 500 i 1000 bahtów. Podobnie jak w przypadku monet, awers przyozdabia podobizna aktualnie urzędującego króla.

We wszystkich regionach kraju metki cenowe produktów różnią się niewiele od siebie. Nieco niższe będą w dużych supermarketach, takich jak BigC, Makro czy Tesko Lotus. Ceny w hotelach w Tajlandii są oczywiście zachęcające, ale zależą od ilości gwiazdek, które posiada hotel oraz jego lokalizacji. Jedną Rio de Janeiro zainwestuje 1% Skarbu Państwa w Bitcoin przez Dalandoin rzeczą jest mieszkać na samym brzegu morza, a całkiem inną — w oddali lub centrum miasta. Ponadto ważny jest pakiet usług świadczonych na miejscu (SPA, masaże itp.). Nawiasem mówiąc, ceny mogą się znacznie różnić w zależności od sezonu — poza sezonem (wiosną i latem) zwykle znacznie spadają.

Chcesz wyjechać na wakacje tym latem, ale nie masz pieniędzy? Przeczytaj czym jest kredyt na wakacje oraz jakie są alternatywne metody sfinansowania urlopu. Chcesz podróżować mądrze i tanio po całym świecie? Przeczytaj więcej przydatnych artykułów na temat podróżowania i wakacji. Należy wpisać w polu poniżej adres mailowy, który podałeś podczas rejestracji,​ i nacisnąć Kontynuuj.

Tavex we wszystkich swoich oddziałach oferuje walutę tajską od ręki nawet w dużych ilościach, stąd zakup jej nie jest problematyczny.

Średnie temperatury w Bangkoku to 32°C od września do stycznia, 33°C w lipcu i sierpniu, 34°C w lutym i czerwcu, 35°C w marcu i w maju i 36°C w kwietniu. W Pattayi i na Ko Chang słupki British Pound: GBP/USD (GBP=X) Analysis and Trade Ideas rtęci pokazują średnio 2°C mniej niż w stolicy kraju. Podczas wizyty w Tajlandii warto skorzystać z masażu w jednym z licznych salonów i zapisać się na krótki kurs gotowania.

Jak wygląda waluta Tajlandii? Banknoty THB

Transakcje możesz opłacać wygodnymi metodami płatności. Umożliwia zbieranie statystycznych danych na temat tego, jak korzystasz z naszej strony. Używany do przesyłania danych do Google Analytics dotyczących rodzaju urządzenia i zachowania użytkownika. Dzięki temu możemy Cię rozpoznać, nawet jeśli korzystasz z różnych urządzeń.

Może się także zdarzyć, że w kantorze dostaniesz brudne lub uszkodzone pieniądze, którymi ciężko będzie ci zapłacić. Wymień część gotówki w kantorze w Polsce, ale na USD lub EUR, a także zabierz ze sobą kartę. Dokładnie sprawdź też prowizję za wypłaty – skorzystaj z tabeli opłat i oprocentowania, która znajduje się na stronie internetowej twojego banku. Nasza firma oferuje jedną z najbogatszych tablic walutowych w całej Polsce – w sprzedaży posiadamy ponad 60 walut z całego świata! Większość z nich, w tym także waluta Tajlandii – bahty tajskie – jest u nas dostępna od ręki.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *